Vandenbroucke laat de armen in de kou staan

Minister van armoedebestrijding Frank Vandenbroucke (Vooruit) lichtte deze week toe hoe hij het grote armoedeprobleem wil aanpakken. “Veel haast zet hij alleszins niet achter die aanpak”, merkt Vlaams Belang-Kamerlid Ellen Samyn op. “Zijn ‘federaal armoedeplan’ komt er pas in februari 2026, dus wanneer er al een kwart van de regeerperiode De Wever is verstreken. Op die manier laat hij de armen in de kou staan.”
De minister wil naar eigen zeggen armen en mensen met veel schulden beter begeleiden en beschermen. “Daar is op zich niets mis mee, maar we moeten de meest kwetsbaren op een adequate wijze helpen”, aldus Samyn. “En dat is niet het geval wanneer de hard werkende Vlamingen, de ondernemers, en de verhuurders moeten blijven opdraaien voor andermans foute financiële keuzes.”
“De socialistische minister neemt ruim zijn tijd om hulp te bieden”
Voor het Vlaams Belang moet een betere bescherming van schuldenaars immers gepaard gaan met een doeltreffende begeleiding om schulden af te betalen, niet om ze kwijt te schelden. En die bescherming kan ook niet los worden gezien van een verbeterde bescherming voor verhuurders en zelfstandigen. “Geconfronteerd met wanbetalers komen verhuurders ook in de problemen. Ik denk dan bijvoorbeeld aan het niet inlossen van leningen en aan hoge proceskosten”, aldus nog Samyn. “En hetzelfde geldt uiteraard voor kleine zelfstandigen die niet vergoed worden voor hun leveringen of prestaties.”
“En daarnaast is het gelijk hoe veelzeggend dat de socialistische minister ruim zijn tijd neemt, zomaar eventjes tot februari 2026, om werk te maken van zijn plan om mensen in armoede te helpen”, merkt Samyn tot slot op. “En over de voedselbanken, die zovele mensen vandaag nodig hebben, repte hij zelfs met geen woord. Net zomin als over de ‘housing-first’ projecten, waarbij daklozen in een woning worden geplaatst om aldaar verder aan hun problemen te werken. Met Vandenbroucke blijven de armen in de kou staan.”