Persberichten
donderdag, 20 feb 2025

Met N-VA in de regering is veiligheid geen prioriteit

Foto: iStock. Met N-VA in de regering is veiligheid geen prioriteit

“Het zwaktebod van premier Bart De Wever (N-VA) stelt enorm teleur.” Zo reageert Kamerlid en voorzitter van de commissie Binnenlandse Zaken Ortwin Depoortere (Vlaams Belang) na zijn tussenkomst in de plenaire zitting van de Kamer. “Als je deze Antwerpse premier confronteert met zeven schietpartijen en twee doden, en hij komt niet verder dan het herhalen van wat zwakke plannen uit het verleden, weet je dat de prioriteiten van deze regering volledig verkeerd liggen.”

Na het recente bloedige geweld in Brussel drong het Vlaams Belang aan op onmiddellijke maatregelen en op een bijeenkomst van de Nationale Veiligheidsraad. “Toen de drugsterreur een meisje het leven kostte in Antwerpen, vroeg burgemeester De Wever ook om die bijeenkomst, en desnoods om het leger in te zetten”, hekelt Depoortere. “Maar als eerste minister weigert hij vandaag iedere ingrijpende maatregel. Integendeel, hij wimpelt iedereen af met wat bestaande en ontoereikende plannen.”

Eerder trokken ook procureur des Konings Julien Moilin en de politievakbonden al aan de alarmbel. Zo moet de lokale politiezone Zuid onderzoek doen met beperkte middelen, terwijl er in de straten van onze hoofdstad oorlogswapens worden gebruikt. “Dat is de situatie op het terrein”, aldus Depoortere. “En wat doet de premier ondertussen? Naar patserfilms gaan, en over de drugsproblematiek zeggen: ‘het is wat het is.’”

“Vlaams Belang wil een totaalaanpak met inzet van alle veiligheidsinstanties”

“Ook van minister Quintin moeten we niets verwachten”, aldus nog Depoortere. “Hij zei na een zoveelste overleg dat ze de maatregelen die reeds in voege zijn, zullen ‘herbekijken’. Veel nietszeggender en wolliger dan dat kan het niet.”

“Wie dacht dat met N-VA in de regering de veiligheid wel een prioriteit zou worden, is eraan voor de moeite”, besluit Depoortere. “Onze oplossingen zijn duidelijk: een totaalaanpak met inzet van alle veiligheidsinstanties, gekoppeld aan een versterking van de gespecialiseerde politie-eenheden. En hou desnoods grootschalige razzia’s in die wijken! Van deur tot deur, sluit de criminelen op en zorg voor veilige straten.”